Sochy a sošky

Samostatnou kapitolou jsou v našem sortimentu zahradní sochy a sošky. Ne do každé zahrady se sice hodí, ale pokud ano, tak je jejich místo naprosto nezastupitelné.

Jen málo co dokáže dotvořit architekturu zahrady tak, jako správně zvolený doplněk v podobě nějaké stylové sochy či sošky.

Námi nabízený sortiment je v tomto směru skutečně obsáhlý a různorodost inspirace výrobců sahá od antických soch, přes různá zvířata až po pohádkové bytosti.

Celkový pohled

Relativní novinkou na trhu, kterou pravděpodobně vedeme pouze v našem zahradním centru je tzv. staření právě u soch a sošek z umělého kamene. Nejedná se ale o staření, se kterým jste se již pravděpodobně setkali a spočívá v patinaci provedené barevnou povrchovou úpravou, které u nás samozřejmě také seženete, ale o metodu výroby.
Podstata výsledku je v tom, že skutečně stará kamenná socha nebude mít pouze patinu, ale bude také různě narušena zubem času i v jiných oblastech, jako jsou například trhliny a nedokonalosti. Výrobky s touto povrchovou úpravou mají co nejvěrohodněji navodit autentičnost originálu a nemají žádný vliv na trvanlivost výrobku.

Barevná škála u soch a sošek není tak obsáhlá jako například u květinových nádob a výrobci se povětšinou drží zavedených a přiznejme si, že i nejvhodnějších odstínů, jako je šedá, pískovec, patina, bronz atd.

Prohlédněte si průřez nabídkou Sochy a sošky

Velikosti výrobků tohoto sortimentu se pohybují od cca 10 cm až po cca 2 m a hmotností 5 kg až 750 kg.


Chcete se na něco zeptat?